piątek, 11 maja 2012

Kreda

Pamiętam jak dziś:) Malowanie kredą po chodniku przed naszą klatką. Granie w klasy, bawienie się chowanego z rysowaniem strzałek i w ogóle! To były czasy:) Byłam piękna i młoda a teraz...:) Jak to mówi Mój Tata "Teraz jestem tylko piękny":)
Wczoraj te wspomnienia powróciły za sprawą kolorowej kredy, którą przyniosła na podwórko jedna z koleżanek Ali (a potem nawet kolega przyniósł swój zestaw kolorowych kred).
Ali pomysł malowania po chodniku bardzo się spodobał. Kreda jest odpowiedniej wielkości i wyjątkowo łatwo trzyma się ją w małej rączce, do tego jeszcze nie łamie się tak szybko. Ten zestaw, którym Ali się "częstowała" dosłownie i w przenośni był (chyba) 5 kolorowy: biały, niebieski, różowy, żółty i zielony.
Powstały przepiękne malowidła "nachodnikowe" :D
Podziwiajcie!
W szale pracy twórczej :D
Szału pracy twórczej ciąg dalszy...
Efekt: Tęcza na chodniku, wykonana przez starsze koleżanki Ali oraz artystyczne mazy wykonane przez młodszych artystów (w tym Ali).
 Jak myślicie? Powinnam już lecieć zapisywać do szkoły plastycznej czy jeszcze poczekać?:) Taki talent nie może się zmarnować (hihi)
7 komentarzy:

 1. Moje czasy młodzieńcze tez powróciły, ach. Ja lubię jak dzieci przed blokiem malują na asfalcie, tylko niektórym niestety to przeszkadza:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolorowe chodniki i asfalty to chyba tylko "marudom" się nie podobają! :)

   Usuń
 2. Pamiętam ile radości sprawiłam mojej wówczas 4 letniej chrześnicy proponując jej kredowe graffiti na asfalcie :) a jaka dumna z siebie była :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kredą jest o tyle fajnie, że jak deszcz zmyje, to można namalować następne "dzieło" :)

   Usuń
 3. Też mam takie wspomnienia. Dobrze, że przynajmniej część naszych radości zaznają także nasze dzieci. Pamiętam, że jak u nas nie było kolorowej kredy, to używaliśmy pokruszonej cegły do rysowania:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokruszona cegła:) Też to pamiętam:) Za moich czasów (hehehe jak to brzmi) wokół naszego osiedla dużo bloków powstawało i cegieł było pod dostatkiem :D

   Usuń
 4. To ja mam coś w temacie ;)

  Wiosna rozgościła się już u nas na dobre więc sezon spacerowo-zabawowy został otwarty :)
  W związku z tym chciałybyśmy zaprosić Was i Wasze dzieciaczki do naszej zabawy.
  Wystarczy kawałek chodnika i kreda ;)
  Do wygrania fajne nagrody…
  Może mielibyście ochotę wziąć udział?
  Po szczegóły zapraszam tutaj:
  http://babylandiaa.blogspot.com/2012/03/chodnikowe-graffiti.html

  Z góry przepraszam za spam :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.