wtorek, 20 marca 2012

Pełny jest garnuszek mój, klocki kształt mają swój...

Na swoje Pierwsze Urodziny, które były w styczniu, Ali dostała od Mikołaja Garnuszek na klocuszek. Od tamtej pory bardzo lubi się nim bawić (szczególnie rzucać nim o podłogę - biedni sąsiedzi). Ale od niedawna dopiero zaczyna rozumieć o co w tym wszystkim chodzi. A chodzi o to, żeby klocek o danym kształcie (serduszko - zaginęło w akcji, kwadrat, kółko i trójkąt, dodatkowo na każdym kształcie jest cyferka od 1 do 5) umieścić w otworze z odpowiednim kształtem. Przy okazji można się uczyć kolorów, cyferek i kształtów. Garnuszek ma dwie obcje: kształty i cyferki, i raz "mówi" nam jak jest kształt wkładanego klocka a w drugiej opcji jaki to numerek. Tak więc Ali ćwiczy, a ja nie mogę się pozbyć tej piosenki garnuszkowej z mojej głowy (Pełny jest garnuszek mój, klocki kształt mają swój...:))
Bardzo fajnie widać podczas zabawy na ile Ali opanowała umiejętność chwytania przedmiotów. Bardzo często podczas tej zabawy pracują obie rączki jednocześnie. Czasami jest Jej wygodniej wkładać klocki lewą a czasami prawą rączką. Czasami też próbuje włożyć dwa klocki do jednego otworu :P
To nie jest jeszcze samodzielna zabawa, bo muszę przytrzymywać Garnuszek w miejscu żeby nie "odjeżdżał" no i kierować Ali w kierunku odpowiedniego otworu, ale myślę, że już niedługo będzie to robić sama:)


2 komentarze:

  1. Brawo dla Ali, fajny prezent dostała i najważniejsze, że jej się podoba. Zastanawiam się nad podobną zabawką dla Anuli.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szczerze polecam Garnuszek:) Ali bawi się nim na różne sbosoby, wię na pewno tak szybko się Jej nie znudzi jak w przypadku innych zabawek:)

      Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.